BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2010


Man be galo patinka mano dabartinė darbovietė. Kai kas jau žino, kad mes darbe netikėtai ir niekieno neskatinami įgyvendiname šeštadienių pusryčių programą. Kaip aš juokauju tai turkiškas komandos stiprinimas. O kalbant apie pusryčius manau verta papasakoti kokie būna tradiciniai pusryčiai Turkijoje?
Jie gali pasirodyti kiek nuobodoki, nes turkai berods kadien galėtų valgyti tuos pačius produktus, kuriuos vėliau paminėsiu pridednat tik vieną kitą paįvairinimą, tačiau aš jau imu priprasti, prie šviežios taip vadinamos duonos, kuri skoniu labiau primena prancūzišką batoną, tuomet jokie pusryčiai negalimi be alyvuogių, balto sūrio vėlgi kas Lietuvoje būtų vadinama Feta sūriu, virtų kiaušinių. Beje mūsų šeštadieninių pusryčių “komitetas” valgo kaimo vištyčių ekologiškus kiaušinukus. Na ir aišku koks pusryčių stalas be uogienės, medaus, pomidorų, agurkų… ir… ypatingų - savaitgalinių pusryčių atributas - Sudžiuk, taip vadinama jautienos dešra kaip spėju su avyės riebaliukais (bet nesu tuo tikra), pakepinta ant keptuvės…
Beje šiandien aš valgiau net dvejus pusryčius… Tiesiog biologinis mano ir vyro laikrodis prasuko laiką anksčiau už laikrodžius (kaip žinia Trkijoje kaip ir Lietuvoje iš kovo 27 į kovo 28ą sukami laikrodžiai vasaros laikui) , mes šiandien supratom, kad atsikėlėme per anksti, tik tada, kai aš nuėjus į darbą radau ofisą užrakintą… Pažiūrėjus atidžiau į laikrodį supratau, kad aš į darbą atsibeldžiau valanda per anksti, ta proga nusigrūdome į vyro ofisą, kur jis man padrė super extra light Latte kavos, suvalgeme mini pusyčių variantą :) O darbe antru užėjimu papildžiau savo skrandį sudžiuk ir kiaušinuku, o pyragas dar laukia pietų laiko.
Beje visiems skaitantiems skanūs linkėjimai nuo mano kolegų ir vaizdinė medžiaga taip iš jų.

Daugiau www.turkijoje.blogspot.com

Rodyk draugams

laiswa

Senieji namai


Po to, kai pirma karta apsilankiau sename akmenu namelyje gretimame kaime, nejuciomis vis dazniau ir dazniau mano akys uzkliuva uz butent tokiu namu. Jei nebuciau nei karto i juos uzsukusi, ko gero jie manes taip ir nebetrauktu… Bet pamacius jog viduje tokie namai turi drozinetas sienines spintas, nuostabias drozinetas lentyneles, o kur dar senoviski otomanu stiliaus zidiniai, kurie tiksliau vadinami krosnimis, bet su mums pazistamomis krosnimis neturincios nieko bendro.

Stai viena diena radau parduodama si nameli, su graziais droziniais bei medinemis interjero detalemis su skrynia, kurioje buvo senienu… Su kambariu, kuriame gyvena kregzdes zadancios namams pagausejima… Tiesa gaila sio namo zidinys siek tiek suzalotas. Vis tiek tai vienas is mano svajoniu namu ir ne tik del paties namo, bet ir del to, kad toks namas yra kaimelyje kalnuose, po langu auga apelsinas ir granatas bei matos jura… Man kolega pasakojo, kad tokius namus pastate medzio darbus ir apdaila meistrams palikdavo pusei metu… Taciau viskas taip grazu, nors ir labai sena… achh ir tos placios palanges….

Man tokiuose namuose vaikstant tarsi viskas iskyla pries akis, verdantis puodas namuose zujancios moteriskes ir is po lauko darbu grize vyrai… Kiek paslapciu, laimes ir liudesio akimirku saugo tos sienos ir vis tik man sunku suprasti kodel paveldetojai renkasi patogu modernu buta vietoje tokio nuostabaus namo restauracijos. Siuo metu tokie seni namai - mano didzioji aistra ir svajone senatvei…

daugiau mano irasu www.turkijoje.blogspot.com

Rodyk draugams

Praejusį savaitgalį išsiruošėme į gretimai esantį kaimelį, pasivaikščioti po bundančią gamtą, pasižiūrėti kaip laikos kalnai, patikrinti ar pražydo gėlės. Taip įstabiai žalia, kad net sunku patikėti, gaila, kad žaluma čia trunka taip trumpai, o be to tik pavasarį ir žiemą jūra nuo kalnų matosi taip gražiai.

Grįžtant namo užsukome į pažįstamų akmeninį namuką, noras turėti tokį namelį tik dar labiau sustiprėjo, tvirtos akmeninės sienos, medinės detalės puoštos drožiniais ir jūros vaizdas per langelį… Šaunuolis gaidys ir katinas ketinantis irėplioti per antro aukšto langą…. Užsimaniau atostogų kaime…

www.turkijoje.blogspot.com

Rodyk draugams

Next »